Posmakujto!Blok czekoladowy


Wspomnienia deserów rodem z PRL to głównie kwintesencja pomysłowości mam i babć, by zaserwować członkom rodziny, a w szczególności dzieciom, coś pysznego i słodkiego. Jednym z takich właśnie przysmaków był blok czekoladowy, skutecznie zastępujący oryginalne słodycze na bazie kakao, a o które w tamtym okresie było bardzo trudno, by zakupić je w sklepie.

Przepis na wspomniany blok można znaleźć na stronie bloga posmakuj-to.blogspot.com. Jest bardzo prosty w wykonaniu, co czyni z niego świetną alternatywę dla czekolady także dziś. Lista składników, które są udostępnione na blogu, to tylko osiem pozycji, bardzo łatwo dostępnych w każdym osiedlowym sklepie. Nie jest to jednak wersja ostateczna. Blok można dowolnie modyfikować, dodając ulubione bakalie, orzechy, kandyzowaną skórkę z owoców, czy chociażby żelki lub galaretkę. Mnogość możliwości  smaków czyni z niego jeden z najsmaczniejszych i najbardziej znanych deserów ostatnich dziesięcioleci.

Warto zapamiętać ów przepis na blok o smaku czekoladowym i przekazać go następnym pokoleniom jako część polskiej tradycji, a nawet historii. 

 

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

WWW: https://posmakuj-to.blogspot.com/
Dodano: 2020-07-25
Telefon: 000000000
Miejscowość: ---
Adres: -- 0
Kod pocztowy: 00-000

Źródła:
#


Autor:


Podobne Firmy

Food Store
-
J&M Global Enterprise LLC
- Somerset, NJ
Hellodogs.pl
-